Buradasınız: Anasayfa › hisseli_taksi_plakasi

Galericiler Sitesi L Blok No: 7
Yüzyıl / Bağcılar / İstanbul
::::::::::::0212 673 0253::::::::::::
::::::::::::0212 673 0254::::::::::::
::::::::::::0212 673 0255::::::::::::

Ticari Plaka Fiyatı

 İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, bu yüzden trafik kaydı ve belediye ruhsatı bulunmayan plakaların satışının arttığını ileri sürerek, "Fiyatları 15-20 komisyoncu tırmandırıyor." diyor.
Plaka Fiyatı Üzerine

Taksici esnafı, 1 Ağustos itibarıyla araçlarında geçmeye başlayacak kredi kartı, akbil ve İstanbul Kart fikrine alışmaya çalışırken, 'ticari plaka fiyatı' konusuna halen çözüm bulunamamasından dertli. 
Taksilerde Akbil

Bir süredir taksilerde de AKBİL ya da İstanbulkart kullanılabileceğine dair iddalar vardı.Ve bu iddalar da taksicilerin tepkisini çekiyordu.İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, dün bir açıklama yaparak konuya açıklık getirdi, iddiaları yalanladı.
backnext


1 ) Bir taksi plakası 100 hisse üzerinden değerlendirilmektedir. Ruhsat’ta adı geçen en küçük pay 6.25 (Bijon)’dan başlayıp 16/1 , 16/2 8/1, 4/1 , 4/2 4/3 (vs) gibi adlandırılmaktadır. Belirtilen hissenin hemen yanında hisse sahibinin ismi yer alır.
 
2) Taksi plakasının bir diğer hisselendirme şeklide rehin karşılığı olmaktadır. Satıcı alıcının hissesi miktarınca alıcıya ruhsata işlenmek kaydı ile sahip olacağı miktar karşılığında icra dairesinden borçlanmasıdır.
 
3) Firmamızın kesinlikle karşı olduğu birçok rakip firmamız ve de yatırımcıların baş vurmuş olduğu kağıt üzerinde , hiçbir resmi dayanağı olmayan açığa bırakmak tabiri ile adlandırılan yöntemdir. Bu yöntem bir çok yatırımcının mağdur olduğu yada olabileceği bir sistemdir. Hiçbir güvencesi olmayan bizim tabirimizle ‘ CENNET TAPUSU’ vermek gibidir.
Firmamız hiçbir yatırımcıya bu yöntemi önermemekle beraber %100 riskli bulmaktadır ve de tavsiye etmemektedir.